Müşteri Hizmetleri


+90 (232) 220 50 30

Tekne & Yat Kiralama

Kiralama Ücretine Dahil Olanlar - Dahil Olmayanlar
Teknenin tam anlamıyla çalışır vaziyette, kiralayan için sağlanacak tüm ekipmanları ile, deniz riskleri için sigorta ve mürettebat ücreti, mürettebat gıda ve giyimi ile tur boyunca günlük 3-4 saat seyir için harcanacak benzin (Motor yat kiralamaları hariç), havlu ve nevresim değişimleri, Liman vergileri ve Bağlama masrafları yat sahibine aittir. Tüm diğer faaliyet giderleri kiralayan tarafından ödenir, bu harcamalar misafirlerin kendi tüketecekleri alkollü ve alkolsüz içecekler her turlu gıda malzemesi, programda olmayan marina ücretleri, Yabancı sular için liman ve acente ücretleri ve eğer yatı bağlama limanı dışında bir yerde bırakıp çıkıyorsanız bağlama limanına dönüş için harcanacak yakıt masrafı ile teknenin dönme süresinde kaybedeceği gün ücreti, motorlu su sporları için gerekli yakıt ilave olarak hesaplanmaktadır. Hava Alanı Transferi ücreti  misafire ait olup Güvenar Car Rental misafirtalebine göre bu organizasyonu düzenleyebilmektedir.


Yat kiralama süresi ve Fiyat Hesaplama
Kiralama genelde haftalık hesaplanır. Yedi gün yani 1 hafta genelde minimum charter suresi olarak kabul edilir, rezervasyonlar Cumartesiden cumartesiye yedi gün olarak hesaplanır. Yatın haftalık fiyatı yediye bölünerek gün fiyatı bulunur ve 7 günden fazla olan kiralama söz konusu ise kira suresi gün sayısı ile çarpılarak hesaplanır. Bazı yatlarda 7 günden daha az Charter Yat kiralama mümkün olmaktadır ve düşük sezon dönemlerinde birkaç günlük charter mümkündür. İlk gün öğleden itibaren Charter süresi başlar ve son gün öğleyin biter. Yüksek sezon oranları en popüler charter dönemleri olan Temmuz ve Ağustos için geçerlidir. Orta dönem Haziran ve Eylül ayları için, Düşük sezon oranları Mayıs ve Ekim için geçerlidir.

Ödeme Koşulları
Toplam kiralama ücretinin% 40 'ı depozit olarak Sözleşmenin imzalandığı tarihte banka havalesi ya da Kredi Kartı yoluyla ödenebilir. Ödeme yapıldıktan sonra rezervasyonun onaylandığına dair tarafınıza konfirme gönderilir. Kalan bakiye ise tekneye biniş esnasında ödenmelidir.

Tur Rotaları Ve Limanlar
Tur rotası ve limanlar, misafirinde seçeceği genelde önceden belirlenmiş rotalar dahilinde yapılmakla beraber mümkün olduğu taktirde misafir dilerse gitmek istediği liman ve koyları önceden acenteye belirterek rotasyonlarda farklılık yapılabilir ve tur rotası sözleşme içinde belirtilir. Eğer tur, misafir isteğiyle sözleşme içinde belirtilen bitiş limanı dışında farklı bir limanda biterse bitiş limanına dönüş masrafları ayrıca misafir tarafından ödenir.

Yiyecek Ve İçecek Hakkında
Yatı kiralayanın özel istekleri , tercihleri, yiyeceklere alerjisi olup olmadığı, özel ihtiyaçları ve gerekli tüm detaylar sıralanır ve tur öncesi belirlenecek olan alışveriş listesini misafirlerimiz adına Güvenar Car Rental organize edebilir yada size sunacak olacağımız standart ve lüks menüler doğrultusunda seçiminizi yapabilirsiniz. Misafirler dilerlerse kendi kumanya alışverişlerini de bizzat kendileri yapabilir. Öğünler, Kahvaltı malzemeleri, Sebze, Et, Balık, Deniz Ürünleri, Alkollü - Alkolsüz İçecekler, Meyve, unlu mamüller, Çerez vb. gibi gıdalardan oluşmakla beraber yemekler soğuk ve sıcak mezeler eşliğinde akdeniz mutfağına uygun bir şekilde hazırlanıp servis edilirler. Bazı akşamlarda deniz üzerinde mangal yapılmaktadır. Grup içinde vejeteryan yada bazı yiyecekleri yemeyen misafirlerimiz olursa Aşçımız bu kişilerin istek ve ihtiyaçları doğrultusunda menü hazırlamaktadır.
Misafirlerimiz, sunacak olacağımız standart menü ve lüks menülerden kişi başı ücret ödeyerek zahmetsizce yararlanabilirler. Standart ve Lüks Menülerimizin genel standartları ve fiyatları için lütfen bize danışınız.
 

Check in ve Check out Saatleri
Tekneye biniş, birinci gün öğlenden sonradır. İniş saati ise sekizinci gün kahvaltıdan sonra yapılmaktadır. Özel tekne kiralamalarında ilk ve son geceyi limanda yada koyda geçirmek bir seçenek olarak misafire bırakılmıştır.
 
Seyahat Sigortası
  Tüm tekneler sigorta altındadır ve üçüncü şahısları da kapsamaktadır. Sigorta seyir esnasında oluşabilecek teknedeki yaralanmalara istinaden tıbbi giderleri veya kaza esnasında oluşabilecek zararları karşılamaktadır. Buna rağmen sigorta tekne dışında oluşabilecek herhangi bir zarar veya kaybı karşılamaz. Bu yüzden misafirlerimize tekne dışında yaşanabilecek olumsuzluklar karşısında seyahat, sağlık, kaza, tur iptali veya bagaj kaybını ve seyir kesintisini de kapsayacak bir sigorta yaptırmalarını öneririz.